Polikliiniku registratuur: +372 472 5800

Polikliiniku registratuur: registratuur[at]salmh.ee

Administratsioon (E-R 8.00–16.00): +372 472 5801

Ämmaemandusabi

Ämmaemanda sünnitusjärgne koduvisiit

Läänemaa Haigla hakkab alates maikuust pakkuma uue teenusena ämmaemanda sünnitusjärgseid koduvisiite kõikidele Haapsalu linna ja lähiümbruse naistele ja nende vastsündinutele. Koduvisiidi eesmärk on toetada ema ja vastsündinu sünnitusjärgset kohanemist uue olukorraga, ema taastumist sünnitusest ning anda soovitusi vastsündinu eest hoolitsemiseks ja rinnaga toitmise edenemiseks.

Sünnitusjärgse koduvisiidi teenust osutab peredele ämmaemand Tiia Meister.

Kellele teenus on mõeldud?

Ämmaemanda sünnitusjärgse koduvisiidi käigus on naistel hea võimalus saada juhendamist ja tuge oma koduses keskkonnas ning leida oma küsimustele vastuseid. Teenus on mõeldud emade nõustamiseks ja vastsündinute ülevaatamiseks. Pöörduda võib alates beebi esimesest elunädalast kuni ühe kuuseks saamiseni. Pärast esimest elukuud toimuvad beebi läbivaatused ja vaktsineerimised perearsti juures.

Sageli tekib palju küsimusi alles kodus olles, võib juhtuda, et sünnitusmajas räägitud infost ei jäänud palju meelde. Kuidas pere päevarütm ja lapse unetsükkel paika saab? Kas lapse kaaluiive on korras? Kuidas hooldada nabakönti? Kuidas saada laps rinnale? Miks ta nutab? Mida saaks kodus teha, et end peale sünnitust paremini tunda ja sünnitusest kiiremini taastuda (harjumatus uue rolliga, kurvameelsus, masendus, väsimus ja unepuudus).

Kuidas ma teenusele saan?

Ämmaemanda sünnitusjärgseks koduvisiidiks saab ennast kirja panna kontakteerudes telefoni või meili teel:

  • Tiia Meister – tel: 5918 5288; e-post: tiia.meister[at]salmh.ee

Vajadusel juba sünnitusmajas vahetult enne kojuminekut. Koduvisiiti teostav ämmaemand võtab värske emaga ühendust ja lepitakse kokku täpne visiidi toimumise aeg ja kuupäev. Vajadusel planeerib ämmaemand lisavisiidi aja või vastuvõtu nõustamiseks haiglas.

Sünnitusjärgne koduvisiit on tasuta. Teenust rahastab Eesti Tervisekassa.

Ämmaemanduse pilt

Imetamisnõustamine ja ämmaemanda vastuvõtt haiglas

Ämmaemanda vastuvõtule saab registreerida ilma saatekirjata ja elukohast sõltumata. Ämmaemanda vastuvõtule tulles visiiditasu maksma ei pea.

Esmaseks raseduse tuvastamiseks registreerida günekoloogi vastuvõtule. Rasedusega arvele võtmiseks saab aega panna ämmaemanda juurde.

Ämmaemanda konsultatsioon (raseduse jälgimine, sünnitusjärgne kontroll) – kui on mure või soovite vastuseid oma küsimustele teemadel, mis seotud nt. rasedusega, sünnitamisega, imetamisega, sünnitusjärgse perioodiga.

Imetamisnõustamine – on mõeldud imetavatele naistele, olenemata lapse vanusest. Nõustamisel saate nõu ja tuge erinevate imetamisega seotud probleemide korral. Vastuvõtu pikkus kuni 60min. Nõustamine on tasuta. Teenust rahastab Eesti Tervisekassa.

Vastuvõtud toimuvad naistenõuandla kabinetis 110. Konsultatsiooni ja nõustamisaja kokku leppimiseks kontakteeruda:

  • Tiia Meister – tel: 5918 5288; e-post: tiia.meister[at]salmh.ee

Ämmaemanduse pilt

Perekool

Iga lapse sünd on eriline sündmus, sest perre lisanduv laps toob endaga kaasa uut elurõõmu. Perekool aitab teil kohaneda rasedusega, valmistuda ette sünnituseks, sünnitusjärgsel perioodil kiiremini taastuda ning annab vajalikud teadmised koduseks lapsehoolduseks.

Vahel tekivad paratamatult lisamured ja küsimused ning seepärast kutsume Teid meie perekooli. Perekooli loengutest saate kasulikke nõuandeid, õpetusi ning oma küsimustele vastuseid.

Perekool toimub 2 korda kuus 2 erineva loenguga.

Perekooli teemad on järgmised:

  • sünnitus, sünnitusvalude leevendamine ja sünnitusjärgne aeg;
  • lapsehooldus ja imetamine.

Perekooli toimumisajad:

  • 28. mail ja 25. juunil 2024 kell 16:00 – vastsündinu ja imetamine.
  • 14. mail ja 11. juunil 2024 kell 16:00 – sünnitus, valutustamine ja sünnitusjärgne periood.

Perekooli tunnid toimuvad haigla ruumides. Loenguid peab ämmaemand Tiia Meister ja loengud on tasuta. Perekooli registreerimine telefonil 5918 5288 või e-post: tiia.meister[at]salmh.ee

Lisainfo:

Perekooli kutse

Teie küsimustele vastavad oma eriala spetsialistid

Tiia Meister, ämmaemand

Olen pikaajalise töökogemusega. Töötan ämmaemandana alates 1986 aastast. Alustasin karjääri sünnitusosakonnas. Aastast 2001 teen iseseisvaid vastuvõtte naistenõuandlas. Pidevalt olen läbinud ämmaemanda tööks vajalikke täiendkoolitusi. Jälgin ja juhendan rasedaid. Viin läbi perekooli loenguid ja annan nõu erinevate imetamisega seotud probleemide korral. On rõõm olla toeks rasedatele ja väikelaste emadele.

Ämmaemand Tiia Meister