Polikliiniku registratuur: +372 472 5800

Polikliiniku registratuur: registratuur[at]salmh.ee

Administratsioon (E-R 8.00–16.00): +372 472 5801

Teenused

Tasuta teenused

Jämesoolevähi sõeluuringud

Jämesoolevähi sõeluuring on efektiivne. See võimaldab avastada jämesoolevähki varasemas staadiumis või enne selle tekkimist, st vähieelses seisundis, kui inimesel on väikese või suure riskiga polüübid.

Jämesoolevähki haigestumise ja suremuse vähendamiseks on mitmes riigis kasutusel rahvastikupõhised sõeluuringuprogrammid. Enamikus riikides on sõeluuringu meetodina kasutatud peitveretesti – selle uuringu abil saab avastada roojas leiduvat verd. Koloskoopia ehk jämesoole uurimine torukujulise videokaameraga varustatud instrumendiga võetakse appi vaid positiivse peitveretesti vastusega inimestel.

Jämesoolevähi sõeluuringus osalevad 60–69-aastased ravikindlustatud mehed ja naised iga kahe aasta tagant. 2020. aastal kutsutakse jämesoolevähi sõeluuringule 1952, 1954, 1956, 1958 ja 1960.aastal sündinud ravikindlustatud mehed ja naised.

Jämesoolevähi uuringule saavad minna inimesed ka sõeluuringu väliselt ja selleks ei pea sõeluuringu sihtrühma kuuluma. Kui Sul on tervisemure ja soovid uuringule minna, siis tuleb Sul kõigepealt oma perearsti poole pöörduda, kes vajadusel Sinu tervist kontrollib või suunab Sind lisauuringule.

REGISTREERIMINE: tel 472 5800
LISATEAVE: SA Läänemaa Haigla, Vaba 6, Haapsalu ja Haigekassa kodulehel JÄMESOOLEVÄHI SÕELUURING.

Teenused haigla töötajatele

Juurdepääs e-kirjadele

Tööalastele e-kirjadele pääseb ligi pildile klikates:

Link e-kirjade postkasti

Juurdepääs haigla sisevõrgule

Haigla sisevõrku pääseb pildile klikates:

Link haigla sisevõrku

Ravijuhendid

Ravijuhendite juurde pääseb pildile klikates:

Link ravijunedite juurde