Polikliiniku registratuur: +372 472 5800

Polikliiniku registratuur: registratuur[at]salmh.ee

Administratsioon (E-R 8.00–16.00): +372 472 5801

Intensiiv ja opiplokk

SA Läänemaa Haigla intensiivravi ja operatsioonide osakond asub haigla teisel korrusel. Osakonnas on 1 intensiivravipalat 5 voodikohaga ja 2 operatsioonide tuba.

Intensiivravi

Intensiivravi on interdistsiplinaarne üksus, mis on saanud alguse kirurgiaosakonna intensiivravi palatist. 1991 aastast on tegemist iseseisva üksusega, kus ravitakse erineva patoloogiaga I ja II astme intensiivravi või pidevalt jälgimist vajavaid haigeid. Üksuses on 5 statsionaarset voodikohta, mis on varustatud vajaliku jälgimis- ja raviaparatuuriga. Ööpäevaringselt on valves arst-anestesioloog, anesteesia-intensiivraviõde ning hooldaja.

Intensiivravi osakonnas ravitakse kõige raskemas seisundis haigeid. Kogu osakonna personal töötab igapäevaselt ja ööpäevaringselt raskete haigete elule tagasi toomise nimel. Osakonnas on kaasaegne jälgimisaparatuur ning head diagnostika- ja laboratoorsete uuringute võimalused.

Operatsiooniplokk

Läänemaa Haiglas on kaks kaasaegse sisustuse- ja varustusega operatsioonituba. Operatsiooniplokis töötab kogenenud ja väljaõppinud personal. Operatsioone teostatakse vajadusel 24 tundi ööpäevas. Operatsiooni- plokk vastab kõikidele euronormidele ja –standarditele, mis on ette nähtud üldhaiglale.

Operatsioonitoa kõrval on eraldi recover’i- ehk ärkamistuba, kuhu patsient viiakse vajadusel pärast operatsiooni ärkama ja tema eest kannab hoolt anesteesia-intensiivaraviõde.

Haiglal on videoendoskoopiline aparatuur, mis võimaldab teostada mitmesuguseid patsiente vähe- traumeerivaid endoskoopilisi operatsioone (sapipõie eemaldamine, põlve- ja õlaliigese sisene vaatlus ning ravi; günekoloogilised, uroloogilised ja LOR lõikused jpt). Selline ravi tagab kiirema paranemise ja võimaluse naaseda tööle. Narkoosi läbiviimiseks on kaasaegsed narkoosiaparaadid ja monitorid patsiendi seisundi jälgimiseks operatsiooni ajal.

Meeldetuletus operatsioonile tulijale

  • Juhul, kui Teil ei ole võimalik kokkulepitud ajal haiglasse tulla, palume sellest kindlasti teavitada oma raviarsti.
  • Enne haiglasse tulekut palume Teil hoolitseda oma isikliku hügieeni eest – pesta keha, juuksed ning lõigata küüned, eemaldada küünelakk, meik, ehted ja needid.
  • Operatsioonile tulles peab olema eelnevalt söömata, joomata 6 tundi, ei tohi suitsetada ega närida nätsu.
  • Regulaarselt tarvitatavad krooniliste haiguste ravimid peate võtma ka operatsioonipäeva hommikul väikese lonksu veega. Kindlasti informeerige oma raviarsti tarvitatavatest ravimitest ja haigustest!
  • Vähemalt 10 päeva enne operatsiooni ei tohi kasutada verd vedeldavaid ravimeid (aspiriin jms).
  • Operatsioonipäeval ei tohi Teil esineda külmetushaigusi (nohu, köha, palavik) ega ägedaid naha- põletikke. Sellisel juhul palume konsulteerida oma raviarstiga.
  • Operatsioonijärgselt ei tohi patsient juhtida mootorsõidukit 24 tundi!
  • Telefoni teel informatsiooni patsientide tervise kohta ei edastata.

Üksuse kontakt- ja üldandmed

+372 472 5884
+372 472 5886
Pilvi Spuul
+372 526 9361

Operatsioonitoa pilt