Polikliiniku registratuur: +372 472 5800

Polikliiniku registratuur: registratuur[at]salmh.ee

Administratsioon (E-R 8.00–16.00): +372 472 5801

märts 13

Läänemaa Haigla 40

https://www.salmh.ee/wp-content/uploads/kujutised/uudised-haiglaJuubel40-612x252.jpgLäänemaa Haigla 40

Tähistamaks Haapsalu haigemaja avamise 40. aastapäeva, ootab Läänemaa haigla fotosid ja mälestusi, et talletada haigla ajalugu.

Haapsalu uus haigemaja avati pidulikult 5. novembril 1979 kell 15. Läänemaa haigla ravijuhi Kai Tennisbergi sõnul kellaaeg teada, sest kutse haigla avamisele on säilinud.

Sel sügisel kavandab aga Läänemaa haigla juubeliks näitust haigla ajaloost. „Tahame ürituse ajaks teha suure näituse, mida kõik külalised saavad näha,“ rääkis Tennisberg. Ta lisas, et kui pidupäev läbi, siis on mõte koondada materjalid väikesesse muuseumi moodi püsiväljapanekuks. See poleks küll selline muuseum, kuhu tänavalt sisse saaks astuda.

Juubelinäituse tarvis kutsubki Läänemaa haigla inimesi üles jagama vanu fotosid, tekste, mälestusi või esemeid, mis aitaksid säilitada Läänemaa haigla ajalugu ning  mida saaks oma juubeliaastal kõigiga jagada. Tennisberg ütles, et oodatud pole ainult Haapsalu praeguse haigemajaga seonduvaid fotod ja mälestused, vaid kõigi Haapsalu haiglate ning ka väikeste kohalike haiglate ja väikeste velskripunktide ajalugu käsitlev materjal. „Seal on kindlasti huvitavaid asju,“ lisas ta. „Vanast ajast on nii põnevaid pilt, mida takkajärgi on lõpmata huvitav vaadata,“ rääkis ravijuht.

Tennisberg lisas, et fotode ja mälestuste kõrval on haigla huvitatud ka museaalse väärtusega esemetest, mis haiglateemaga seonduvad. „Ma ise mäletan näiteks oma lapsepõlve külastuskäikudest arsti juurde, et seal oli tohutult põnev vana raudkapp,“ meenutas ravijuht.

Fotod võiksid olla signeeritud ja esemete juures peaks kindlasti olema nendega seotud lugusid ning legende. Fotod digitaliseeritakse ja vajadusel tagastatakse omanikule, lubas Tennisberg.

Kõik kellel on jagada väärtuslikke mälestusi, palub haigla ühendust võtta haigla administratsiooniga, telefonil 472 5801 või haigla@salmh.ee