Polikliiniku registratuur: +372 472 5800

Polikliiniku registratuur: registratuur[at]salmh.ee

Administratsioon (E-R 8.00–16.00): +372 472 5801

juuli 1

Läänemaa haiglas alustas tööd uus juhataja

https://www.salmh.ee/wp-content/uploads/kujutised/uudised-uusJuhataja612x252.jpghttps://www.salmh.ee/wp-content/uploads/kujutised/uudised-uusJuhataja612x252.jpgLäänemaa haiglas alustas tööd uus juhataja

Tänasest alustas tööd Läänemaa haigla uus juhataja Edvard Garder, kelle eesmärk on teha Läänemaa haiglast tugev maakonnahaigla.

Garder pidi Läänemaa haiglat juhtima asuma juba 1. aprillist, kuid koroonaviiruse tõttu lükkus see kolm kuud edasi. Garderi sõnul andis see sisseelamisaja – ta käis Läänemaa haigla koosolekutel ja oli valvetes. Nii ei olnud esimesel ametlikul tööpäeval enam kolleegid võõrad.

Garderi sõnul oli juhatajana alustamise edasilükkamine mõistlik, sest teda oli PERHis vaja ning segastel aegadel oli parem, kui Läänemaa haiglat juhtis Tõnis Siir, kellele haigla oli tuttav.

Garderil on plaanis Läänemaa haigla olemasolevas suuruses säilitada ja tagada, et kõik süsteemid töötaksid – oleks piisavalt arste ja vajalik tehnika olemas. „Suur murekoht on personalipuudus, aga see pole unikaalne probleem. See kollitab ka Hiiumaa, Võru, Valga, Rapla haiglat,“ ütles Garder.

Esimese tööna on Garderil plaanis lõpule viia IT-süsteemide PERHiga ühildamine. „Patsiendile need silma ei paista, aga on töö toimimiseks olulised asjad,“ ütles Garder.

Edaspidi on tal plaanis kliinilist tööd elavdada. Kuna Garder on hariduselt kirurg, siis mõtleb ta, et tulevikus võiks Läänemaa haiglas ka näiteks kilpnäärmeoperatsioone teha. „Need asjad ei juhtu üleöö,“ ütles Garder.

Lisaks uuele peaarstile alustas aprilli keskpaigas Läänemaa haiglas tööd uus ravijuht Alge Vare.

Allikas: Lääne Elu, 2020